Kontakt
Serwis Konsumenta
prasowanie-na-wieszaku

Prasowanie parowe

Czy wiesz, że:

  • prasowanie parowe jest dwukrotnie szybsze od tradycyjnego
  • wytwarzana pod wysokim ciśnieniem para wodna nie tylko doskonale rozprostowuje włókna tkanin, usuwa z nich także bakterie, roztocza i nieprzyjemne zapachy
  • prasowanie parowe to czynność, którą możemy wykonywać zarówno na desce do prasowania, jak i w powietrzu – na wiszących tkaninach i ubraniach (np. zawieszonych na wieszaku).

 

Jak to działa

Podstawowym urządzeniem służącym do prasowania parowego jest generator pary, nazywany także czasami stacją parową. Składa się z wyjątkowo lekkiego żelazka oraz bazy ze zbiornikiem wody, w której wytwarzana jest para wodna pod odpowiednim stałym ciśnieniem. To właśnie para – a nie temperatura i ciężar żelazka – służy do prasowania przy użyciu tej technologii. Urządzenie wytwarza parę pod stałym ciśnieniem 3,5 Bara, a specjalnie wyprofilowana stopa żelazka rozprowadza ją równomiernie, rozprostowując włókna prasowanych tkanin. Co niezwykle ważne – inteligentne żelazko z automatyczną kontrolą pary, samo dopasowuje ilość pary do prasowanego materiału a teflonowa nakładka na stopę żelazka możliwość prasowania wszystkich tkanin jedną temperaturą. Gwarantuje nam to, że nawet najdelikatniejsze tkaniny nie zostaną w trakcie prasowania parowego w żadnym stopniu zniszczone.

Generator pary wykorzystywać możemy zarówno do prasowania parowego na desce, jak i na wiszących tkaninach oraz ubraniach. Prasowanie w pionie pozwala w bardzo prosty sposób odświeżyć i wyprasować garderobę na wieszaku. Generatory pary Laurastar posiadają także ułatwiający tę czynność system automatycznego, pulsacyjnego uruchamiania niewielkich porcji pary wodnej. Dzięki funkcji prasowania pionowego z łatwością wyprasujemy płaszcze czy marynarki, nie zdejmując ich nawet z wieszaka. Funkcja ta przyda się także przy odświeżaniu zasłon, a nawet materacy na łóżkach, z których usunie bakterie, roztocza i niechciane zapachy takie jak dym tytoniowy.

prasowanie parowe

Prasowanie parowe staje się jeszcze wygodniejsze i prostsze, kiedy korzystamy z kompletnego systemu do prasowania, czyli generatora pary zintegrowanego z profesjonalną deską do prasowania. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest tutaj aktywna deska, wyposażona w nadmuch i system odsysania. Genezą tego pomysłu było – uciążliwe w przypadku niektórych tkanin i ubrań – układanie ich na desce do prasowania, tak by układały się równo. System do prasowania parowego Laurastar pokonuje tę trudność. Najpierw kładziemy ubranie na desce. Następnie podczas prasowania nadmuch uruchamia się automatycznie, wypełniając pokrowiec powietrzem, a prasowana tkanina rozprostowuje się na powierzchni deski. Dodatkowo system odsysania wilgoci sprawia, że wyprasowane parowo tkaniny są natychmiast całkowicie suche. Dokładnie, łatwo i błyskawicznie. Można polubić prasowanie!

Zobacz Także

Najlepsze żelazka
Prasowacz parowy
Żelazko na parę i jego zalety
Prasowanie koszuli znacznie łatwiejsze niż sobie wyobrażałeś
Co to jest generator pary
Jakie żelazko wybrać kiedy mamy dużo prasowania?
Stacja parowa
Żelazko parowe