Alergie rozwijają się, kiedy organizm jest wielokrotnie narażony na działanie alergenów, które znajdują się w naszym otoczeniu. Mogą wystąpić w każdej chwili i dotyczą wszystkich grup wiekowych. Niektóre z najczęściej występujących alergenów to roztocza oraz pyłki kurzu. Ultradelikatna Sucha Para (DMS) Laurastar jest naturalnym i efektywnym rozwiązaniem, aby wyeliminować te alergeny. Napędzana w temperaturze do 160°C, eliminuje 100% roztoczy, co potwierdzone zostało badaniami w niezależnych laboratoriach z certyfikatem ISO 17025.
Alergie zostały sklasyfikowane przez WHO (World Health Organisation – Światowa Organizacja Zdrowia) na 4 miejscu najczęstszych chorób przewlekłych na świecie, a poziom zachorowań na nie stale rośnie. Obecnie prawie 30% populacji cierpi na alergie (w porównaniu do roku 1968, kiedy wskaźnik ten wynosił 3,8%). Powód? Połączenie różnych czynników, takich jak zanieczyszczenie powietrza i nadmierne stosowanie substancji chemicznych w życiu codziennym, a także obecność kurzu. Najczęstsze alergie (z wyjątkiem pokarmowych) powodowane są przez zanieczyszczenie powietrza oraz roztocza, które przyczyniają się do przewlekłego kataru oraz astmy.
Odpowiedzialne za 45% alergii
Inwazja roztoczy
Ponad 90% kurzu w naszych domach składa się z roztoczy. Te podobne do pająków mikroorganizmy osiedlają się w naszych mieszkaniach, ponieważ znajdują tam wszystko, czego potrzebują do rozwoju: obfitość pożywienia, komfortową temperaturę powyżej 19°C oraz odpowiednią wilgotność powietrza. Żyją wszędzie tam, gdzie znajduje się martwy naskórek, na przykład na pościeli, pluszakach, sofach, zasłonach, dywanach czy ubraniach. Ciągły lub regularny kontakt ze zbyt dużą ilością roztoczy powoduje nadwrażliwość, która może prowadzić do pełnoobjawowej alergii. Najpowszechniejsze objawy to astma, katar, egzema, ciągłe zmęczenie i brak koncentracji.
Dotyczy to 30% dorosłych z alergiami
Toksyczność pyłków
Rosnące zanieczyszczenie powietrza ma bezpośredni wpływ na światową populację osób cierpiących z powodu alergii na pyłki. Alergie te mogą powodować nieżyt nosa, czyli podrażnienie dróg nosowych oraz powtarzające się kichanie. Pogarszająca się jakość powietrza osłabia powierzchnię ziaren pyłków, umożliwiając łatwiejsze pojawianie się białek odpowiedzialnych za alergie. Dzieci i młodzi dorośli są szczególnie dotknięci wzrostem toksyczności pyłków. Od 10 do 20% populacji wykazuje objawy alergii na pyłki.
Trzecia najczęściej występująca alergia dróg oddechowych
Alergeny zwierzęce
Wbrew powszechnemu przekonaniu, że kocią alergię wywołuje sierść, główny alergen kota znajduje się w jego ślinie lub moczu. To białko sekretoglobiny, znane jako Fel d 1, które jest rozprowadzane na całej sierści kota podczas pielęgnacji. Następnie rozprzestrzenia się z sierści kota i komórek płaskonabłonkowych do otoczenia. Ten alergen wiąże się następnie z cząsteczkami kurzu, ubraniami i włosami. W związku z tym znajduje się w otaczającym powietrzu przez długi czas i może być łatwo transportowany z miejsca na miejsce. Dlatego ludzie mogą mieć reakcję alergiczną na zwierzę, nawet jeśli nie jest ono obecne. Objawy są takie same jak w przypadku alergii na roztocza i pyłki: nieżyt nosa, zapalenie spojówek, a nawet astma.